Blog

TZ Sokol zvládl domácí přestřelku s Ostravou

13. 11. 2017

Zápas 11. kola na Dašické bavil od samého začátku. Oba týmy vlétly do utkání s velkou chutí a od prvních minut zaměstnávaly obrany svého soupeře. Vedení se jako první ujal hostující celek, když se v 11. minutě prosadil Daniš. S rychlou odpovědí přispěchal Fili Krigovský, který se nejlépe zorientoval v předbrankové skrumáži.  15. minutě poslal Sokol do vedení výtečnou přesilovkovou střelou Ivo Teichman, ovšem i Ostrava kontrovala. Hrabalovi stačily na bleskové vyrovnaní pouhé čtyři vteřiny. Závěr první části ale opanoval Sokol, vedení vrátil domácím Václav Oubrecht a v 18. minutě zvýšil na 4:2 Tomáš Dlesk.

Brankové hody pokračovaly i v prostřední části. Mendrek ve 23. minutě snížil na rozdíl jedné branky, ale za pět minut to bylo opět o dva góly, když Levínského výhoz zužitkoval Michal Janeček. Pro Jakuba Levínského to byla už třetí asistence v sezóně. Ve 35. minutě opět snížil ostravský Hrabal, ale to bylo naposledy, co se Ostrava dostala na dostřel. Sokolu totiž patřil také závěr druhé třetiny a po brankách Marka Ďopana a Patrika Petra si domácí vypracovali rozhodující náskok.

Třetí třetinu se sice podařilo hostům vyhrát, ale na branky Čonky_Skyby a Eichnera odpověděl Jan Kourek a Sokol si tak v gólově bohatém utkání připsal výhru 8:6. Svěřenci trenéra Milana Koubka mají na svém kontě další důležité vítězství a s 22. body si pojistili čtvrté místo Tipsport Superligy. "Dnes pro nás zasloužená výhra. Myslím si, že to akorát mohlo být s větším přehledem. Je škoda, že jsme v některých pasážích Ostravu zbytečně pouštěli do hry. Soupěři přejeme šťastnou cestu domu," řekl po utkání hlavní pardubický kouč. Příští týden čeká Sokol páteční výjezd do Otrokovic a nedělní domácí duel s Libercem, který se odehraje v nedaleké Chrudimi.

11. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 8:6 (4:2, 3:2, 1:2)

Branky a asistence Pardubic: 11:35 Filip Krigovský (Ivo Teichman), 14:09 Ivo Teichman (Přemek Pakosta), 14:58 Václav Oubrecht (Marek Ďopan), 17:14 Tomáš Dlesk (Marek Ďopan), 27:27 Michal Janeček (Jakub Levínský), 36:53 Marek Ďopan (Přemek Pakosta), 37:53 Patrik Petr (Michal Janeček), 51:16 Jan Kourek (Daniel Škeřík)

Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Musil Petr - Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Kourek Jan, Dlesk Tomáš, Pakosta Přemek, Ďopan Marek, Němeček Petr, Jedlička Jiří, Petr Patrik, Bílý Jan, Škeřík Daniel, Kunt Ondřej, Teichman Ivo, Formánek Radek, Gregor Lukáš

Více informací naleznete na www.florbalpardubice.cz nebo na facebook.com/sokolpardubice.

Nový komentář: