Blog

Sokol Pardubice si přeje proti Brnu ukončit nepříznivou sérii

11. 01. 2018

Východočeši prohráli poslední čtyři zápasy, s Brnem naposledy vyhráli v září 2013 a výhra na domácí půdě sahá dokonce až do roku 2009. „Brno je velmi nepříjemný soupeř hlavně kvůli jejich osobní obraně, kterou velmi často praktikují. Doufám, že se na ně tentokrát zvládneme dobře připravit a tuto dlouhou sérii zastavíme právě v neděli před domácími fanoušky,“ říká Michal Janeček.

I s ohledem na případný postup do play off potřebuje Sokol bodovat, propadl se na sedmé místo a má devítibodový náskok na Liberec, který je na první nepostupové příčce. „Pro nás je to hrozně důležitý zápas. V posledních zápasech se nám vůbec nedařilo a potřebujeme si ukázat, že umíme hrát dobře a umíme vyhrávat. I když se Brnu v letošní sezóně moc nedaří, pro nás je to vždy velmi nepříjemný soupeř, což se ukázalo i v prvním vzájemném střetnutí. Očekávám vyrovnaný zápas, ale doufám že na konci se tentokrát budeme radovat my,“ věří pardubický útočník, který na půdě Brna dokázal skórovat.

Pardubičtí florbalisté chtějí na poslední nezdary zapomenout a odrazit se budou moci v utkání s předposledním celkem ligy, jenž ještě na hřištích soupeřů v této sezóně nevyhrál. „Před koncem roku jsme měli těžký los v podobě prvních týmů dosavadního průběhu ligy, určitě jsme však mohli zápasy odehrát lépe. Poslední zápas se Znojmem nás ale mrzí hodně. Bohužel jsme v zápase nedokázali pořádně plnit taktiku, kterou jsme si stanovili. Po zápase jsme si vyříkali nějaké věci, takže teď už se to snad vše obrátí správným směrem,“ doufá Janeček. „Potřebujeme tenhle zápas vyhrát nejen kvůli bodům do tabulky, ale také kvůli psychice, aby na nás nepadla deka a nenechali jsme si utéct slibně rozjetou sezónu, navíc máme dva navrátilce. Martin Zozulák už s námi trénuje delší dobu, ale jinak je s týmem celou sezónu. Jeho přínos pro tým je obrovský, i když není přímo na hřišti. Do tréninku naskočil také Jakub Burian a ten vždy srší dobrou náladou, takže ho v kabině hned bylo plno. Věřím, že oba co nevidět uvidíme přímo na palubovce. Určitě do toho hned od začátku šlápnou a celý tým půjde nahoru,“ hodnotí přínos dvou spoluhráčů, kteří ohlásili návrat na hřiště, třetí nejproduktivnější hráč Sokola.

                                                               Adam Joska

 

20. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice – itelligence Bulldogs Brno (14.1. 17:00, SH Dašická)

Více informací naleznete na www.florbalpardubice.cz nebo na facebook.com/sokolpardubice.

Nový komentář: